//

TRADUCERI PROFESIONALE

PROFESJONALNE TŁUMACZENIA NA JĘZYK RUMUŃSKI I Z JĘZYKA RUMUŃSKIEGO

Nawiązanie współpracy z tłumaczami języka rumuńskiego – również z osobami posiadającymi uprawnienia tłumacza przysięgłego – umożliwiło nam poszerzenie oferty biura tłumaczeń Alingua o wiarygodne, szybkie i profesjonalne przekłady z języka rumuńskiego oraz na język rumuński. Szerokie spektrum usług językowych związanych z rumuńskim obejmuje zarówno tłumaczenia pisemne, jak i ustne. Gwarantujemy zatem kompleksową obsługę lingwistyczną dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw.

Język zapożyczeń, czyli kilka słów o bogactwie leksykalnym rumuńskiego

Język rumuński jest językiem urzędowym w Rumunii, Mołdawii oraz Wojwodinie w Serbii. Swobodnie porozumiewa się nim około 28 milionów osób, które zamieszkują rozmaite zakątki świata – od państw położonych w pobliżu ojczyzny ich języka aż po Hiszpanię, Wielką Brytanię, Kanadę czy Stany Zjednoczone. Aż 14% słów w języku rumuńskim to zapożyczenia występujące w różnych językach słowiańskich – co nie ułatwia bynajmniej pracy tłumaczowi. Chaos powiększył rozpoczęty w XIX wieku proces reromanizacji, podczas którego na miejsce słów pochodzenia nieromańskiego wprowadzano te pochodzące z pozostałych języków romańskich, m.in. francuskiego czy włoskiego. Tej polityce język rumuński zawdzięcza swoje współczesne podobieństwo do języka włoskiego. Profesjonalne tłumaczenie z języka rumuńskiego wymaga zatem rozległej wiedzy teoretycznej o języku, popartej wieloletnim doświadczeniem.

To tak proste, że nie musimy więcej tłumaczyć – zamówienie przekładu z rumuńskiego

Udana współpraca jest oparta na wzajemnym zaufaniu i szybkim przepływie informacji. Koordynatorzy projektu są pierwszymi osobami, które wprawiają w ruch tłumaczeniową machinę; to właśnie z nimi mogą się Państwo skontaktować telefonicznie lub mailowo w celu uzyskania dodatkowych informacji o przekładzie. Podczas wstępnego kontaktu koordynator objaśni Państwu poszczególne etapy realizacji tłumaczenia z rumuńskiego lub na rumuński, a następnie przekaże informacje dotyczące sposobu płatności i odbioru gotowego przekładu. Mogą Państwo zadzwonić pod numer +48 12 357 52 25 bądź skontaktować się mailowo, przesyłając swoją wiadomość na adres biuro@alingua.pl.

Bez ukrytych kosztów, najszybciej, jak tylko się da – profesjonalizm przede wszystkim

Ostateczna cena tłumaczenia z rumuńskiego jest uzależniona od kilku czynników, spośród których dwa są najważniejsze. Należy tu podkreślić objętość materiału audiowizualnego lub tekstu (która jest przeliczana na podstawie liczby stron rozliczeniowych; jedna strona tłumaczenia zwykłego to 1500 znaków ze spacjami, natomiast uwierzytelnionego – 1125 znaków ze spacjami); na szczególną uwagę zasługuje tematyka tekstu oraz jego charakter. Cena jest również uzależniona od dwóch wyborów samego Klienta, które dotyczą wyboru przekładu zwykłego lub uwierzytelnionego, a także trybu realizacji przekładu – standardowego, przyspieszonego lub ekspresowego. O dopilnowanie, by wszystkie te informacje zostały przekazane osobom realizującym tłumaczenie, zadbają już koordynatorzy projektu.

Zakres tłumaczeń z rumuńskiego i na rumuński

W ramach oferty związanej z językiem rumuńskim oferujemy zarówno przekłady pisemne, jak i ustne. Sprawia to, że nasze usługi są skierowane zarówno do klientów indywidualnych, jak i do przedsiębiorców; mogą oni zdecydować się na obsługę językową konferencji międzynarodowych, tłumaczenie dokumentacji bądź oficjalnych pism urzędowych. Każdego dnia realizujemy sprawnie uwierzytelnione przekłady aktów urodzenia, małżeństwa, certyfikatów szkoleniowych, jak również zwykłe tłumaczenia stron internetowych, materiałów szkoleniowych, reklamowych oraz audiowizualnych, a także tekstów przeznaczonych do publikacji w prasie.

Z rumuńskiego oraz na rumuński przetłumaczymy dla Państwa:

– materiały reklamowe i szkoleniowe

– certyfikaty

– akty urodzenia, małżeństwa, zgonu

– materiały audiowizualne

– strony internetowe

– zaświadczenia o niekaralności, o zatrudnieniu

Zgrany zespół i harmonijna współpraca – recepta na sukces biura tłumaczeń Alingua

Naszymi priorytetami są szczególna troska o Klienta i jego interesy, wyjątkowa dbałość o jakość i rzetelność tłumaczenia. Niezależnie od tematyki i objętości tekstu lub narzuconego limitu czasowego dołożymy wszelkich starań, aby spełnić Państwa oczekiwania. Gwarantujemy, że realizacja złożonego zamówienia zostanie przekazana najlepszym specjalistom posiadającym stosowne wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie. Dzięki temu każde tłumaczenie przechodzi przez etap tłumaczenia, korekty oraz późniejszego sprawdzenia dokonywanego przez native speakera – a to gwarantuje rzetelną, terminową realizację oraz najwyższą jakość przekładu.

urs

Zachowanie najwyższych norm jakości w procesie tłumaczenia oraz obsługi Klienta przez Alingua zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 17100:2015 przyznanymi przez światowego potentata w swojej branży – Bureau Veritas.

formularz wyceny

Przygotujemy wstępną wycenę już w 15 minut!

Wyślij Zapytanie
Top