//

PŘEKLADY NA PROFESIONÁLNÍ ÚROVNI

PROFESJONALNE TŁUMACZENIA NA JĘZYK CZESKI I Z JĘZYKA CZESKIEGO

Biuro Tłumaczeń Alingua to przeszło 80 języków w ofercie i blisko siedem tysięcy możliwych kombinacji językowych. Jedną z opcji są profesjonalne tłumaczenia z języka czeskiego – już dziś mogą się Państwo przekonać o doskonałej jakości usług naszego biura, decydując się na przekłady ustne oraz pisemne. W zależności od potrzeb oferujemy tłumaczenia zwykłe bądź pomoc tłumaczy przysięgłych, nieocenioną podczas konieczności przetłumaczenia dokumentów.

Czeski – kilka faktów o języku

Powszechnie uważa się, że polski i czeski dzielą wiele wspólnych cech i są wzajemnie zrozumiałe. Komunikacja dwóch osób posługujących się tymi dwoma językami może jednak wcale nie przebiegać tak łatwo, jak można by się tego spodziewać. Choć obydwa języki posiadają rozbudowaną deklinację i koniugację, ich leksykony znacząco się różnią – co może być źródłem nie tylko zabawnych pomyłek, ale też całkiem poważnych nieporozumień. Ponadto do zapisu w języku czeskim wykorzystuje się alfabet liczący aż 42 znaki i wiele znaków diakrytycznych nieobecnych w polskim; to dość dużo informacji dla osoby rozpoczynającej naukę lub próbującej zapoznać się ze sporządzonym po czesku tekstem. W takich sytuacjach niezbędna jest pomoc rzetelnego tłumacza.

Gdzie znaleźć najlepszego tłumacza języka czeskiego?

Biuro tłumaczeń Alingua oferuje fachową pomoc w zakresie realizacji przekładów związanych z językiem czeskim. Choć z ofertą naszej firmy mogą Państwo zapoznać się dzięki informacjom znajdującym się na stronie internetowej, dodatkowe dane nasi Klienci mogą uzyskać telefonicznie u koordynatorów projektu. Aby dowiedzieć się więcej o możliwości zrealizowania zamówienia, zachęcamy do przesłania dokumentów za pomocą poczty elektronicznej lub formularza dostępnego na stronie – w ciągu 15 minut otrzymają Państwo wiadomość zwrotną dotyczącą czasu i kosztu realizacji.

Czas i cena – czego można oczekiwać?

Każdy przesłany do koordynatora projektu tekst podlega starannej i precyzyjnej wycenie. Obydwie zmienne są uzależnione od szeregu czynników – najważniejszym, w przypadku ceny, jest objętość dokumentów. Jedna strona rozliczeniowa to 1500 znaków ze spacjami, a w przypadku tłumaczeń uwierzytelnionych – 1125 znaków ze spacjami. Koszt jest również wprost proporcjonalny do specjalistycznego charakteru tekstu; konieczność zaangażowania do realizacji projektu profesjonalistów o dodatkowym wykształceniu lub współpracy z konsultantami może wiązać się z dodatkowym kosztem. Czas i cena również są ze sobą powiązane; jako że termin realizacji podlega negocjacjom, a nasi Klienci mogą zdecydować się na standardowy, przyspieszony lub ekspresowy tryb wykonania przekładu, koszt również może w takim przypadku ulec zmianie.

Teksty – i nie tylko – podlegające przekładowi z czeskiego

Bogata oferta przekładów z języka czeskiego obejmuje zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. W zakresie tych pierwszych oferujemy profesjonalną i terminową realizację przekładów literatury pięknej, artykułów naukowych, zawartości stron internetowych, materiałów audiowizualnych oraz instrukcji obsługi. Tłumaczenia uwierzytelnione stwarzają z kolei możliwość przekładu dokumentacji technicznej, budowlanej, medycznej oraz wszelkiego rodzaju umów prawnych i handlowych. Tłumaczenie z czeskiego może także obejmować przekłady ustne, niezbędne podczas organizowania międzynarodowych konferencji czy spotkań u notariusza.

Tłumaczymy z czeskiego:

– umowy prawne i handlowe

– treści stron internetowych

– publikacje przeznaczone do prasy branżowej

– artykuły naukowe

– literaturę piękną

– instrukcje obsługi

Kto realizuje przekłady z czeskiego?

Grono profesjonalistów współpracuje nad każdym zamówieniem realizowanym przez biuro tłumaczeń Alingua. Nie inaczej jest w przypadku tłumaczenia z czeskiego – za każdym razem koordynator projektu starannie dobiera najlepszych tłumaczy, korektorów oraz edytorów dbających o każdy detal zamówienia. Rzetelnie sprawdzamy wykształcenie oraz doświadczenie naszych współpracowników, co umożliwia nam terminową realizację przekładów na najwyższym poziomie.

 

urs

Zachowanie najwyższych norm jakości w procesie tłumaczenia oraz obsługi Klienta przez Alingua zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 17100:2015 przyznanymi przez światowego potentata w swojej branży – Bureau Veritas.

formularz wyceny

Przygotujemy wstępną wycenę już w 15 minut!

Wyślij Zapytanie
Top